Osamostatnenie Cupry je realitou a s ním aj prvé ovocie, až 300-koňová Ateca

Trieda C omladzuje v rámci faceliftu svoje krivky a získava viaceré zásadné technologické inovácie
Modelová ofenzíva Audi naberá s novou A6-kou na obrátkach. Nesmrteľne krivky kráľujú naďalej

To, že Seat predstaví novú, športovo založenú značku bolo zrejmé už dlhšie. Pred niekoľkými týždňami sme však vôbec po prvýkrát uvideli samotné logo, no a po uplynulých hodinách je osamostatnenie športovej “divízie” Cupra oficiálne realitou. Ako uvádzajú kompetentní, modely z dielne Cupra budú vznikať v spolupráci s automobilkou Seat, keďže však ide o osobitnú entitu, do nemalej miery bude podliehať nezávislému rastu. Už i samotné logo naznačuje, že modely tejto značky majú do sveta šíriť vášeň, precíznosť, odhodlanie a odvahu.

Ako prvý sériový model sa má o to postarať ostré SUV – Cupra Ateca. Wayne Griffiths, vedúca osobnosť marketingu, prehlásil, že ich ambíciou je zdvojnásobiť predaje v nasledujúcich 4 až 5 rokoch, nemožno sa preto čudovať, že práve športové SUV má k tomu výrazne dopomôcť. Podstatou najsilnejšie Atecy bude osvedčený agregát 2.0 TSI s výkonom až 221 kW / 300 koní. Cupra hovorí o intenzívnom zvukovom prejave, navyše ospevuje aj rýchlostné parametre – Cupra Ateca akceleruje z 0 na 100 km/h len za 5,4 sekundy, maximálka je 245 km/h.

Samozrejme, dôležitú úlohu zohráva štandardne dodávaný pohon všetkých štyroch kolies 4Drive a 7-stupňové DSG-čko. Štandardom budú rovnako adaptívne tlmiče DCC, ktoré sa prispôsobia podľa režimov – Normal, Sport, Individual, Snow, Off-Road a Cupra. V interiéri pribudli prémiovejšie detaily – čalúnenie Alcantarou, športové sedačky a volant, hliníkové pedále, novo navrhnuté digitálne budíky, samozrejmosťou bude bezkľúčový prístup a štartovanie, kamerový systém či 8″ obrazovka infotainmentu.

Navonok Cupra Ateca zaujme hlavne prepracovanými nárazníkmi s ešte športovejším look-om. Vpredu nechýba v maske nové logo či masívny nápis v spodnej časti nárazníka, na opačnom konci napokon nájdeme až 4 koncovky výfukov. Prehliadnuť nemožno 19″ disky a množstvo čiernych detailov. V ponuke sa objaví i paket Performance, ktorý zaručí vysokovýkonné brzdy Brembo, karbónové prvky či ešte športovejšie sedačky. Novinka sa ukáže už čoskoro v Ženeve, do budúcna však Cupra plánuje až 7 modelov.

 

zdroj | Seat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *