Volkswagen na Slovensku spúšta registráciu na svoj revolučný elektromobil. Čo ID.3 ponúkne?

Ženeva 2019 mojimi očami? Plejáda nových Mercedesov, najdrahšie auto sveta a všade elektrina

Je tomu už niekoľko rokov, čo vieme, že Volkswagen vyvíja svoj úplne nový elektrický automobil. S jeho príchodom vznikne nový elektrický rad nesúci názov ID, pričom jeho prvých zástupcom bude práve elektromobil ID.3. Práve tak sa bude volať novinka, ktorú svet spozná už tento rok, no a Volkswagen nám v uplynulých hodinách nepodsunul len detailnejšie informácie, ale zároveň aj spustil predregistráciu. 

Svoju predregistráciu môžu od tohto momentu vykonať aj slovenskí zákazníci, a to prostredníctvom oficiálnej stránky, kde je možné zaplatiť rezervačný poplatok vo výške 1 000 €. Výsledkom rezervácie je unikátny kód, s ktorým budeš môcť už túto jeseň u autorizovaného predajcu v predstihu objednať špeciálnu edíciu s dodatkom 1ST. Vďaka tomu sa tak zaradíš medzi prvých zákazníkov, ktorým bude elektromobil odovzdaný hneď po jeho uvedení na trh v roku 2020.

 

YouTube_Subscribe

 

Edícia 1ST je pritom obmedzená len na 30-tisíc kusov a jej pointou špeciálna konfigurácia určená pre predpredaj s exkluzívnejšími prvkami výbavy a strednou kapacitou batérie (58 kWh). A čo Volkswagen ID.3 vlastne ponúkne? Elektromobil novej generácie bude zástupcom kompaktnej triedy, nemecká značka pritom hovorí o vozidle, ktoré má spôsobiť obdobnú revolúciu ako svojho času Golf.

ID.3 stojí na novej modulárnej platforme MEB, ktorej podstatou sú akumulátory umiestnené v podlahe, krátke previsy a veľkolepý vnútorný priestor. Súčasťou výbavy vezie  ID.3 1ST bude napríklad head-up displej s rozšírenou realitou, vylepšené ovládanie hlasom či Matrix-LED svetlomety s unikátnou animáciou, ktorá má slúžiť nielen na privítanie majiteľa. Za príplatok zákazník dostane špičkové svetlomety IQ.Light (z nového Touarega), dvojfarebné lakovanie karosérie či veľkú panoramatickú strechu.

 

 

Samotný dizajn ID.3-ky stále úplne nepoznáme, najnovšie oficiálne fotografie ale aj napriek farebnej kamufláži jasne naznačujú hlavné kontúry a detaily karosérie. Elektromobil obdobnej veľkosti ako Golf zaujme futuristickejším dizajnom, zďaleka však nepôjde o žiadne prehnane extravagantné tvary. Silnou stránkou má byť najmä priestrannosť interiéru, najmodernejšie technológie a priaznivá cena.

Vzhľadom k voliteľnej kapacite akumulátorov bude dojazd modelu ID.3 na úrovní od 330 až 550 kilometrov. Ak zoberieme do úvahy, že ide o údaj reprezentujúci novú WLTP metodiku merania, takýto dojazd predstavuje v danej triede naozaj zaujímavý výsledok.

Základná cena najlacnejšieho vyhotovenia (akumulátor o kapacite 45 kWh) bude pritom začínať na úrovni pod 30-tisíc €. Už základný variant pritom ponúkne bohatú sérovú výbavú – napríklad automatickú klimatizáciu, navigáciu, veľké disky kolies či plne LED-kové svetlá. Úvodná verzia ID.3 1ST s kapacitou 58 kWh bude dostupná za menej ako 40-tisíc €.

 

 
V obidvoch prípadoch ide o cenu ešte bez započítania štátnych dotácii. Vrcholné vyhotovenie dostane s akumulátory o kapacite dokonca až 77 kWh. Volkswagen ID.3 sa bude vyrábať neutrálne z hľadiska emisií oxidu uhličitého. Výroba batérií aj samotného vozidla sú na to prispôsobené dôsledným využitím energií z obnoviteľných zdrojov.

Nový elektromobil ID.3 si svoju svetovú premiéru odkrúti na jesennom autosalóne vo Frankfurte v septembri. Predpredaj je spustený v 29 európskych štátoch. Najdôležitejšími trhmi pre ID.3 v Európe budú Nórsko, Nemecko, Holandsko, Francúzsko, Veľká Británia a Rakúsko. Volkswagen pritom plánuje dodávať zákazníkom priemerne vyše 100 000 vozidiel ročne.

zdroj | Volkswagen
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *