Plejáda moderných technológií, trendy dizajn a GTI s 200-koňovým 2.0 TSI! Nové Polo je realitou

Luxus a praktickosť. To je nové GT-čko od BMW s novým názvom a atraktívnejšími tvarmi
Úplne nové BMW X3 je realitou a ja vám v predpremiére prinášam prvé dojmy priamo z Mníchova

O tom, že je Polo s počtom vyše 14 miliónov predaných kusov jeden z vôbec najúspešnejších malých automobilov na svete nemusíme debatovať. Do novej, v poradí šiestej generácie sa teda opäť upriamuje obrovská pozornosť, no a v týchto dňoch ju spoznávame už aj oficiálne v plnej kráse. Teda, samotný dizajn je samozrejme subjektívny, myslím však, že nové Polo sa rozhodne podarilo. Síce si trochu zvykám na vlniací sa pás denných LED svetiel, vo výsledku pôsobí najnovšie vyhotovenie naozaj moderne, trendy a atraktívne. Zaujímavosťou je, že o čosi športovejší a zároveň dospelejší vzhľad prichádza na scénu už len v 5-dverovej karosérii, čo znamená, že 3-dverový variant už z ponuky vypadol. Súčasne nové Polo oproti svojmu predchodcovi narástlo vo všetkých smeroch. Vďaka tomu poskytuje viac miesta vodičovi a spolujazdcom, ako aj výrazne zväčšený základný objem batožinového priestoru – z 280 na 349 litrov.

Už v základnej verzii Trendline má novinka denné svetlá z LED s funkciou Coming/Leaving-Home, za príplatok pritom v ponuke nechýbajú ani full-LED svetlá, a to na oboch koncoch. Aj tentokrát môžeme hovoriť o technologicky mimoriadne vyspelom vozidle vo svojej triede, čoho dôkazom je napríklad aj skutočne vydarený interiér. Úplne nanovo vytvarovaná palubná doska v štýlovom podaní totiž ponúka za príplatok aj digitálny združený 12,3″ prístroj Active Info Display druhej generácie. Svedkami sme tak nielen jedinečných budíkov v triede, ale aj nového vyhotovenia s podstatne futuristickejším vizuálom, akým nedisponuje v súčasnosti žiadny, ani väčší a drahší Volkswagen. Okrem toho, Polo dostalo aj najnovšiu generáciu systémov infotainmentu s formátom displeja od 6,5″ až do 8″, pričom po vzore faceliftovaného Golfa ide o dotykové obrazovky s čírou sklenenou povrchovou úpravou. Nepochybne, nakoľko sa bavíme o zástupcovi malých áut, nemôže chýbať pestrá paleta prvkov individualizácie – 14 odtieňov laku, 12 typov diskom kolies od 14″ až 18″ viacero farebných obkladov prístrojového panelu a 11 rozličných poťahov sedadiel.

 

VW_polo115

 

V ponuke sa pritom objaví aj 2-zónová automatická klimatizácia “Air Care Climatronic” so senzorom vlhkosti, senzorom slnečného žiarenia a filtrom proti alergénom, ďalej priehradka na bezdrôtové nabíjanie smartfónov, bezkľúčove odomykanie a štartovanie “Keyless Access“, či športový podvozok s nastaviteľnou charakteristikou tlmičov pruženia a jedno z najväčších panoramatických strešných okien v triede. Pozornosť si zaslúži aj plejáda asistenčných systémov – adaptívny radarový tempomat “ACC” (až do rýchlosti 210 km/h), asistenčný systém pre bezpečnú zmenu jazdného pruhu “Blind Spot Detection” s asistentom pre vyparkovanie, ale aj parkovací automat “Park Assist“.

Na slovenský trh sa nové Polo dostane približne v auguste. Ponuka motorov (spĺňajúcich emisnú normu Euro 6) sa bude postupne rozširovať – sprvoti budú k dispozícii benzínové trojvalce s výkonmi od 55 kW / 75 koní do 85 kW / 115 koní, čiže agregát 1.0 TSI. Napokon nebude chýbať nový motor 1.5 TSI s výkonom 110 kW / 150 koní. Naftová ponuka ráta s dvojicou verzií – 1.6 TDI s výkonmi 59 kW / 80 k a 70 kW / 95 koní, ktoré sú vybavené katalyzátorom SCR. Všetky motory sú sériovo vybavené systémom štart-stop a rekuperáciou energie pri brzdení. Základom sú 6-stupňové manuálne prevodovky, od výkonu 95 koní však v ponuke nájde po novom až 7-stupňový automat DSG. Mimochodom, po prvý raz bude pre Polo k dispozícii aj motor na stlačený zemný plyn CNG – nový prepĺňaný trojvalec 1.0 TGI s výkonom 66 kW / 90 koní. Najväčšia pozornosť sa ale sústredí do špičkového športového modelu GTI. Ten totiž opäť prešiel upsizingom, nakoľko ostrý hot-hatch bude poháňaný motorom 2.0 TSI s výkonom až 147 kW / 200 koní. Parádička 🙂

 

zdroj | VW

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *